Haber

Trabzonlu SMA hastası Egemen bebek tedavi için Dubai’ye gideceği günü bekliyor

Trabzonlu SMA Tip 1 hastası 2 yaşındaki Hümran Öztürk, İstanbul’da tedavi için Dubai’ye gideceği günü bekliyor.

Maçka ilçesinde yaşayan Semra ve Şafak Öztürk çiftinin 2020 yılında üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelen egemen bebeğe yaklaşık 6 ay sonra Spinal Müsküler Atrofi (SMA) teşhisi konuldu.

Yaklaşık 1 yıl önce Trabzon Valiliği’nin izniyle Öztürk ailesi ve yakınları, Ortahisar Belediyesi’nin desteğiyle ‘Egemen bebeğe sahip çık’ kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında hayırseverlerin yardımıyla tedavi masraflarını tamamlayan aile, dün Dubai’ye gitmek üzere Trabzon Havalimanı’ndan İstanbul’a hareket etti.

“İnşallah Egemen doğum gününde sağlığına kavuşur”

Egemen bebeğin babası Şafak Öztürk, oğlunun tedavi altına alınacağı için heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

Valiliğin izni ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in desteğiyle Trabzon’da başlatılan yardım kampanyasında toplanan 35 milyon lirayla oğlunun tedavi edileceğini ifade eden Baba Öztürk, “İnşallah doğum gününde sağlığına kavuşur. . Kampanyamızı destekleyen herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Eşi ve oğluyla birlikte bir süre daha İstanbul’daki ağabeyinin evinde kalacaklarını ifade eden Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı:

“Egemen’in durumu nedeniyle uçakta bize bir hemşire eşlik etti. Öğleden sonra özel hastanede doktor kontrolü var. Dubai’ye gideceğimiz günü doktorumuz belirleyecek ve o güne kadar İstanbul’da kalacağız. İnşallah Bu ayın 24-25’i gibi Dubai’ye gideceğimizi umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu