Haber

Ümraniyespor TFF 1. Lig’e düştü

Mustafa Er: Çaba göstermeden, direnmeden teslim olmak yakışmaz.

Tolunay Kafkas: Bugün alınan 3 puan çok değerli

Serhan TÜRK/ İSTANBUL,- Spor Toto Muhteşem Lig’in 35. haftasında Ümraniyespor, MKE Ankaragücü’ne 2-1 mağlup oldu. Kırmızı-beyazlı takım bu sonuçla 3 hafta kala TFF 1. Lig’e düştü. Karşılaşmanın ardından Ümraniyespor Teknik Yöneticisi Mustafa Er ve MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Savaşmadan, direnmeden teslim olmanın kendilerine yakışmadığını belirten Mustafa Er, “Maalesef çok üzgünüz. Bize yakışmayan bir oyunla bitirdik. Oyun gücümüzü tam ortaya koyamadık. sorgulanması gereken bir durum, küme düşme potasındaki bir takım böyle oynamamalı, bu süreçte çok ileri gitti, geldi, herkesi ikna etmemiz lazım, takımda önemli sorunlar yaşandı, işine son verilen oyuncular oldu. Bu süreçte ‘sakatlı’ oldukları için oynamadılar.Oyuncu alma konusunda çok sıkıntı yaşadık.Bu kadro sezon başından beri üst üste galibiyet alamadı, başaramadık.Üstümden özür dilerim. Önemli “Bir sorun var, kabul edemiyorum. Uğraşmadan, direnmeden teslim olmak yakışmaz. Böyle olmamalıydı” dedi.

TOLUNAY KAFKAŞ: BUGÜN ALINAN 3 PUAN ÇOK DEĞERLİ

Bir süredir oynadıkları güzel oyunun karşılığını alamadıklarını söyleyen Tolunay Kafkas, “Zor ve kritik maçlardan biri de Ümraniyespor maçıydı. Hakiki oyunumuzun karşılığını haftalarca alamadık. maçın büyük bir kısmına hakim olduğumuz maç 2-1. 3 hafta kaldı. hala kritik bölgede olduğumuzu düşünüyorum. takımlar için yorucu bir dönem oldu. büyük bir felaket yaşadık. allah göstermesin Tekrar yaşıyoruz, getirdiği ortalar var. Lig çok uzadı. Bugün alınan 3 puan çok değerli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu